Bromhexin 8 Berlin-Chemie tbl.obd.25 x 8 mg
📊 Porovnanie cien
Ušetríš až 0,99 €BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE na uvoľnenie dýchacích ciest 25 tbl
Charakteristika BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE
Liek obsahuje bromhexíniumchlorid, ktorý je bronchosekretolytikum (liek na uvoľnenie hlienu pri ochoreniach dýchacích ciest spojených s tvorbou hustého hlienu).
Liek sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s tvorbou hustého hlienu.
Použitie BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE
Dospelí a dospievajúci nad 14 rokov: Užívajú 1 až 2 tablety 3-krát denne (ekvivalentné 24 až 48 mg brómhexíniumchloridu denne).
Deti a dospievajúci vo veku 6 až 14 rokov: Užívajú 1 tabletu 3-krát denne. (ekvivalentné 24 mg bromhexíniumchloridu denne).
Pacienti s telesnou hmotnosťou do 50 kg: Užívajú 1 tabletu 3-krát denne. (ekvivalentné 24 mg bromhexíniumchloridu denne).
Tablety je potrebné užívať po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Upozornenie:
Tehotné ženy musia užívanie lieku konzultovať s lekárom. V prvom trimestri sa užívanie lieku neodporúča.
Dojčiace ženy nesmú liek užívať.
Deti mladšie ako 6 rokov by nemali liek užívať.
Pacientom s poruchou funkcie obličiek, alebo s ťažkým ochorením pečene sa liek musí podávať so zvýšenou opatrnosťou (t.j. v dlhších intervaloch alebo v nižšej dávke).
Liek sa nemá užívať dlhšie ako 4 až 5 dní bez konzultácie s lekárom.
Nežiaduce účinky BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE
Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Ak sa u vás vyskytol niektorý z nižšie uvedených vedľajších účinkov, prestaňte užívať Bromhexin 8 Berlin-Chemie a okamžite navštívte lekára.
Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb)
Konkrétne účinky a indikácie sú uvedené v príbalovom letáku, ktorý nájdeš pri produkte v partnerskej lekárni. Pre rýchlu orientáciu sa vždy informuj u lekára alebo lekárnika, najmä pri kombinácii s inými liekmi.
Tento produkt je zaradený v kategórii Tehotenstvo. V Poradni nájdeš články s odporúčaniami pre túto skupinu prípravkov.
Presné zloženie a aktívne látky overuj v príbalovom letáku v partnerskej lekárni. Pri alergii na konkrétne pomocné látky vždy konzultuj s lekárnikom.
EAN kód: 4013054001103
Dávkovanie sa líši podľa veku, hmotnosti a indikácie. Riad sa výhradne príbalovým letákom alebo odporúčaním lekára či lekárnika. Pri pochybnostiach zavolaj na infolinku partnerskej lekárne.
Pri dlhodobom užívaní (viac ako 7 dní) odporúčame konzultáciu s lekárom — najmä u detí, tehotných žien a pri chronických ochoreniach.
Tento produkt zatiaľ nemá hodnotenie. Buď prvý — recenziu môžeš napísať priamo v partnerskej lekárni po kúpe.